Kaikkien aikojen kesäleiri!
Nyt on tiedossa tapahtuma, jota et vain voi ohittaa. Tule mukaan kaikkien aikojen kesäleirille (KAK)!
Nuorten kesäleiri pidetään nuorisokeskus Piispalassa, Kannonkoskella. Ajankohta on ti 15.7.–su 20.7.
Kaikkien aikojen kesäleiriltä löytyvät perinteiset suosikit, kuten viimeisen illan disko, leiriolympialaiset, iltanuotio, unohtamatta saunomista sekä uintia. Järvestä nousee jopa hyppytorni. Tänä kesänä sinulla on valittavanasi pitkiä pajoja ja lyhyitä pajoja. Pitkissä pajoissa pääset kenties bändipajaan, retkeilemään luontoon, kokkailemaan tai urheilemaan koko päiväksi. Lyhyissä pajoissa löytyy curlingia, kiipeilyä ja erikoisjoukkojen esterataa, kädentaitoja tai vaikka vain päiväunipajaa. Eikä unohdeta vapaa-ajan mahdollisuuksia temppu- ja parkouralueineen tai kotieläinpihaa eläimineen tai vapaasti käytettävää kuntosalia.
Kaikki 12–30-vuotiaat näkövammaiset nuoret ympäri Suomea ovat tervetulleita kaikkien aikojen kesäleirille. Ilmoittautuminen www.nakovammaistenliitto.fi/nuoret -sivuilta löytyvän ilmoittautumislomakkeen kautta viimeistään 9.6. Osanottomaksu on 220 e / nuori. Omavastuu sisältää majoituksen, ruuat, ohjelman, matkan ja hauskan lomaviikon.
Lisätietoja voi kysyä Näkövammaisten liitosta Teemulta osoitteesta teemu.ruohonen@nakovammaistenliitto.fi tai p. 050 596 5022.
Tervetuloa kaikkien aikojen kesäleirille!